Ankara Zirkonyum Kaplama

2

Ankara Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Dişler hem sağlığımız açısından hem de estetik açıdan en önemli organlarımızdan biri olarak sayılabilmektedir. Diş tedavilerinden bahsedildiği zaman insanların aklına ilk olarak metal destekli porselen kaplamalar gelmektedir. Dişlerinin ve gülüşünün daha estetik bir görünüme sahip olmasını isteyen müşteriler ise metal destekli kaplamalar yerine porselen kaplamaları tercih etmektedirler.

Zirkonyum kaplama nedir? Sorusuna gelecek olursak; Zirkonyum beyaz renkli bir madde olup çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra dişe uygulanmaktadır. Zirkonyum ilk olarak zirkonya seramiğine dönüştürülür daha sonra ise bu madde özel fırınlarda işlenerek diş kaplama tedavisinde kullanılacak en son aşamaya gelmektedir. Uygulamaya başlanmadan önce, uygulama yapılacak olan dişler belli bir oranda küçültülerek kaplamanın dişin üzerine tam olarak oturabileceği bir ortam hazırlanır. Bu kaplamalar hastanın ağız ölçüsü alınarak yapılmaktadır. Siz de zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorsunuz ancak Zirkonyum kaplama nedir? Zirkonyum kaplama hangi dişlere uygulanır? Zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır? Vb. Sorularınız var ise bunun için Ankara Zirkonyum Kaplama merkezimize ulaşabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Kimlere Uygulanabilmektedir?

Zirkonyum seramik kuronlar olarak bilindiği için herkese uygulanabilmektedir. Zirkon içinde metal bulundurmadığı için hiçbir alerjen etkiye sahip değildir ve kullanım alanı oldukça geniştir. Zirkonyum kaplama bakımına özen gösterildiği takdirde zirkonyum kaplama ömrü uzun olan işlemlerdir. Zirkonların kullanımı için belli bir yaş aralığı söz konusu değildir ve bu tedavilerin vücuda zarar verebilecek etkileri bulunmamaktadır. Zirkonyum kaplama tedavisi 4 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Zirkonyum kaplama avantajları saymakla bitmeyen tedavi yöntemi olup bu tedaviyi yaptıran kişilere birçok yönden kolaylık sağlamaktadır. Doğal diş rengi alınıp dişlere uygun olacak şekilde tasarlanması ve ağız içerisinde metal tat bırakmaması da zirkonyum kaplama avantajlarındandır. Ayrıca zirkonyum kaplamalar yalıtıcı özelliği sayesinde dişlerinizde soğuk sıcak hassasiyeti oluşturmaz. Zirkonyum kaplamalar korozyona uğramadıkları için diş etinde ve ağız içinde meydana gelebilecek bir enfeksiyona da neden olmazlar. Kişiler zirkonyum kaplama bakımına gereken özeni gösteriyor ise diş etlerinde herhangi bir soruna yol açmaz. Zirkonyum kaplama avantajlarından diğeri ise kanal tedavisi olan dişlerde zamanla renk değişimi gözlenirken zirkonyum kaplamaların doğallığı sayesinde bu değişimleri gizlemesidir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları hekiminizin tercih ettiği materyallere, bu tedaviyi uygulayacak hekime ve birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Hasta muayene edilir ve tedavi için gerekenler planlanır. Bu aşamalardan sonra zirkonyum kaplama fiyatları belirlenerek hasta ile görüşülür. Zirkonyum kaplama çeşitleri olan uygulamalar olduğu için hastaların diş yapılarına göre belirlenir bu yüzden birçok hasta tarafından tercih edilme sebebidir. Sizler de zirkonyum kaplama tedavilerini tercih etmek isterseniz Ankara Zirkonyum Kaplama Merkezimize başvurabilirsiniz.

Hangi Dişlerde Zirkonyum Kaplamalar Kullanılabilir?

  • Diş beyazlatma yöntemlerine başvurmuş ancak istediği sonucu alamamış, dişlerde lekelenme gibi problemlerin olduğu durumlarda
  • Önceden çeşitli tedaviler ile dişleri kesilmiş durumda olan kişilere
  • Dişlerinde ayrıklık gibi problemler mevcut olan kişilerde
  • Kişi daha önceden metal destekli köprü tedavisi yaptırmış ise
  • Kişide kırık dişler mevcut ise
  • Daha önceden yaptırmış olduğunuz dolgularınız var ve bu dolgularınız zaman içerisinde deformasyona uğramış ise
  • Eğri ve çapraşık dişleriniz var ve bu dişleriniz için ortodonti tedavi istemiyorsanız
  • Dolgu yapılması durumunda bile kurtulamayacak olan, fazla derecede madde kaybı bulunan dişleriniz var ise

Sizlin dişlerinizde de yukarıda saydığım durumlar mevcut ise zirkonyum kaplama yöntemine başvurabilirsiniz. Zirkonyum kaplama tedavisi yaptırmak istiyorsanız Ankara Zirkonyum Kaplama merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu aşamada hekimlerimiz diş yapınıza uygun olan zirkonyum kaplama çeşitlerini seçerek diş tedavinizi gerçekleştirecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.