Ankara Emax Kaplama

2

ANKARA EMAX KAPLAMA

Emax Kaplama Nedir?

Yeni nesil estetik diş kaplama tedavi yöntemidir. Özellikle ön dişlerin estetik görüntüsü için uygulama yapılır ve bu açıdan bakıldığında, uygulanan ve en çok tercih edilen kaplama türüdür. Estetik kaygı nedeni ile tatbik edildiğinden genellikle öndeki kesici dişlere uygulanır. Bunun sebebi ise, kesici dişlerin çiğneme ve parçalama konusunda diğer dişlerden daha güçlü olmasıdır. Ön dişlere uygulanması dayanıklılığını arttırmaktadır fakat ön dişlerin bu tedaviye uygun olması gereklidir. Emax tedavi yönteminde hiçbir metal madde kullanılmadığından metal alerjisi olan hastalarda rahatlıkla uygulanbilir. Renk açısından da çok doğal bir görünüm oluşturur. Teknolojik yöntemler kullanılarak yapılan son derece hassas bir tedavidir. Empress porselen olarak bilinen bir uygulama tekniğidir. Ön dişlerde meydana gelmiş olan renk bozukluğu veya kırık, çatlak, sararmış dişlerin varlığı görsel olarak nahoş olduğundan ruhsal rahatsızlığa sebep olur. Bu hoş olmayan görselli Emax ile dişe zarar vermeden dişi küçülterek yok edilir.

Emax Kaplama Fiyatları Nedir?

Son yıllarda estetik kaygılarla özellikle ünlülerin sıklıkla tercih etmiş olduğu bu yöntemin fiyatı hekime ve kullanılacak malzemelere göre değişiklik göstermekte olup uygulanacak tedavi ve kullanılacak olan kaplamaya göre fiyat, hasta ile diş hekimi arasında görüşülerek kararlaştırılır.

Emax Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Diğer tedavilere kıyasla daha hassas bir tedavi olmasına rağmen ağız içi bakımı ve dişlere zarar verme ihtimali olan sert cisimleri kırmak ya da diş sıkma, gıcırdatma gibi zararlı olan bir alışkanlık yoksa eğer uzun ömürlü bir diş kaplama yöntemidir. Bu durumlara gereken özen gösterildiği sürece emax diş tedavisi uzun yıllar dayanabilen, sorun çıkarmayan, rahatsızlık vermeyen bir tedavi olarak nitelendirilebilinir.

Emax Kaplama Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde faydalanmak için kaplama yapıldıktan sonra aşağıda belirtilen şekilde bakım yapılmasında fayda vardır.

  • Düzenli doktor kontrolü ki bu sayede problemler erken tespit edilip giderilebilir.
  • Günlük olarak düzenli dişleri fırçalamak. Günde en az 2 kere dişleri fırçalamak diş kaplama ömrü için en öncelikli şarttır.
  • Diş ipi ve super floss kullanmak. Diş ipi, fırçalama sonrası iki diş arasında kalan yemek artıklarının temizlenmesi için önem arz eder. Super floss ise, zirkonyum kaplamaların altında kalan yemek artıklarından kurtulmak için çok önemlidir.
  • Gargara yapmak. Diş fırçalama, diş ipi ve süper floss ile uzaklaştırılamayan en ufak yemek artıklarından kurtulmak için günde iki defa gargara yapılması şiddetle tavsiye edilir.
  • Çok sert besinleri dikkatli yemek ve özellikle kabuklu yiyeceklerin sert kabuklarını dişlerimizle kırmamakta uyulması gereken diğer kurallardandır.

Emax Kaplama Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajlı yönlerin başında estetik bir görünüm sunuyor olması gelir. Buna ilave olarak, metal içermediğinden alerjik reaksiyona sebep olmaz. Ayrıca, diş etinde ve uygulama yapılan dişlerin kenarlarında renk değişimi gibi bir durumla karşılaşılmaz. Dişin yapısına kesinlikle zarar vermez. İçerik olarak dişin yapısı ile en uyumlu maddelere sahiptir. Işık geçirgenliğine sahip olduğundan mat görünmez. Renk seçenekleri gayet fazladır. Dış yapısı pürüzsüzdür ve kaygandır. Diş hassasiyetini en asgari düzeye indirger. Kaygan yüzeyi tartar oluşumunu engeller. Böylece, diş eti rahatsızlıklarının önüne geçilmesi sağlanır. Tatbiki esnasında kullanılan özel yapıştırıcılar sayesinde, kaplama dişe tam uyum sağlar ve bu sayede dişin iç yapısında bakteri oluşumuna izin verecek elverişli alan kalmaz. Sonuç olarak çürüklerin önüne geçilmiş olur. Dezavantajları olarak ise, metal madde kullanılmaması sebebiyle arka öğütücü dişlerde tercih edilmemesi, metal kullanılan kaplamalara göre maliyetinin nispeten yüksek olması sayılabilir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.